Corocznie Creative Arts Emmy Awards przyznawane jest najlepszym technikom telewizyjnym , obok konkursu Emmy Awards, który odbywa się zaledwie kilka dni później (17.).
Ta pierwsza ceremonia trwa przez cały weekend i dlatego odbyła się w sobotę 8 i niedzielę 9 września i na zawsze pozostanie w historii.
Która seria znalazła się na szczycie Creative Arts Emmy Awards?
W tym roku lista zwycięzców nie dziwi.
Gra o tron pozostała z 7 trofeami w kieszeni , honorowy wynik jak na serię, która nadal osiąga sukces.
Seria American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace następuje po GOT z około 4 nagrodami, w tym za najlepszą obsadę (Penelope Cruz, Ricky Martin lub Darren Criss).
Jeśli chodzi o Westworld, który mimo to miał 16 nominacji, otrzymał „tylko” 3 nagrody.
Na razie nic nadzwyczajnego pod względem osiągnięć. Dlaczego więc zatytułowałeś ten artykuł „The 70th Creative Arts Emmy Awards is Historic”?
Poczekaj, aż przeczytasz więcej ...
The 70th Creative Arts Emmy Awards: 4 Black American Actors Award
W sobotę cztery nagrody dla aktorów gościnnych zostały wręczone czarnym amerykańskim aktorom.
Tym samym Tiffany Haddish została nagrodzona za wybitne role w programie Saturday Night Live, Samira Wiley za znakomitą rolę w The Handmaid's Tale, Katt Williams za rolę w Atlancie, a Ron Cephas Jones za rolę w This is Us.
Historyczny rekord, do którego dodaje się zachęcający odsetek, ponieważ czarnoskórzy aktorzy amerykańscy byli w tym roku lepiej reprezentowani. Do 20% więcej niż w 2021 roku.
Kolejna atrakcja: aktorka Shauna Duggins została uhonorowana nagrodą za najlepszy kaskaderski program komediowy lub program rozrywkowy za rolę w serialu GLOW Netflix.
To pierwszy przypadek w historii, kiedy kobieta otrzymała tę nagrodę.
Zdecydowanie ta 70. ceremonia ma być oznaczona białym kamieniem.
Pamiętajcie, że w zeszłym roku na ceremonii powiał wiatr feminizmu, z listą kobiet zorientowanych na prawa kobiet.
Rzeczywiście, The Handmaid's Tale, Big Little Lies były wielkimi zwycięzcami konkursu.
Od roku czas się zmienił i to uspokajające!
Pełna lista nominowanych
Po wręczeniu nagród Creative Arts Emmy Awards 17 września nadejdzie kolej na wręczenie zasłużonych nagród zespołom programów telewizyjnych.
Tymczasem oto dokładna lista wszystkich nominowanych:
- Najlepszy serial dramatyczny
Amerykanie
Gra o tron
Korona
Opowieść podręcznej
Stranger Things
To my
Westworld
- Najlepszy serial komediowy
Czarniawy
Atlanta
Barry
Ograniczyć entuzjazm
POŚWIATA
The Marvelous Mrs. Maisel
Dolina Krzemowa
Niezniszczalna Kimmy Schmidt
- Najlepsze miniserial
Bezbożny
Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story
Geniusz: Picasso
Alienista
Patrick Melrose
- Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Claire Foy (Korona)
Elisabeth Moss (Opowieść podręcznej)
Keri Russell (Amerykanie)
Evan Rachel Wood (Westworld)
Sandra Oh (Killing Eve)
Tatiana Maslany (Orphan Black)
- Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Sterling K. Brown (To my)
Jason Bateman (Ozark)
Jeffrey Wright (Westworld)
Ed Harris (Westworld)
Matthew Rhys (Amerykanie)
Milo Ventimiglia (To my)
- Najlepsza aktorka w komedii
Tracee Ellis Ross (czarny)
Issa Rae (niepewna)
Issa Rae (niepewna)
Lily Tomlin (Grace i Frankie)
Rachel Brosnahan (Cudowna pani Maisel)
- Najlepszy aktor w komedii
Anthony Anderson (czarny)
Ted Danson (The Good Place)
Larry David (Ogranicz swój entuzjazm)
Donald Glover (Atlanta)
Bill Hader (Barry)
William H. Macy (bezwstydny)
- Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
Laura Dern (The Tale)
Jessica Biel (Grzesznik)
Michelle Dockery (Godless)
Edie Falco (Morderstwa Menendeza)
Regina King (siedem sekund)
Sarah Paulson (American Horror Story: Cult)
- Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
Antonio Banderas (Geniusz: Picasso)
Darren Criss (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)
Benedict Cumberbatch (Patrick Melrose)
Jeff Daniels (The Looming Tower)
John Legend (Jesus Christ Superstar)
Jesse Plemons (USS Callister)
- Najlepszy film telewizyjny
Fahrenheit 451
Krzemień
Paterno
Opowieść
USS Callister (Czarne lustro)
- Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Alexis Bledel (Opowieść podręcznej)
Millie Bobby Brown (Stranger Things)
Ann Dowd (The Handmaid's Tale)
Lena Heady (Gra o tron)
Vanessa Kirby (Korona)
Thandie Newton (Westworld)
Yvonne Strahovski (Opowieść podręcznej)
- Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Nikolaj Coster-Waldau (Gra o tron)
Peter Dinklage (Gra o tron)
Joseph Fiennes (Opowieść podręcznej)
Mandy Patinkin (Ojczyzna)
David Harbor (Stranger Things)
Matt Smith (Korona)
- AKTORKA DRUGOPLANOWA W KOMEDII
Zazie Beetz (Atlanta)
Aidy Bryant (Saturday Night Live)
Alex Borestein (Cudowna pani Maisel)
Betty Gilpin (GLOW)
Leslie Jones (Saturday Night Live)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Laurie Metcalf (Roseanne)
Megan Mullally (Will i Grace)
- Najlepszy aktor drugoplanowy w komedii
Louie Anderson (trampki)
Alec Baldwin (Saturday Night Live)
Tituss Burgess (Unbreakable Kimmy Schmidt)
Brian Tyree Henry (Atlanta)
Tony Shalhoub (Cudowna pani Maisel)
Kenan Thompson (Saturday Night Live)
Henry Winkler (Barry)
- Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym
Adina Porter (American Horror Story: Cult)
Letitia Wright (Czarne lustro, „Czarne muzeum”)
Merrit Wever (bezbożny)
Sara Bareilles (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
Penelope Cruz (Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story)
Judith Light (Zabójstwo Gianniego Versace: American Crime Story)
- Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym
Jeff Daniels (bezbożny)
Brandon Victor Dixon (Jesus Christ Superstar Live in Concert)
Ricky Martin (The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story)
Edgar Ramirez (Zabójstwo Versace: American Crime Story)
Finn Wittorck (Zabójstwo Versace: American Crime Story)
Michael Stuhlbag (The Looming Tower)
John Leguizamo (Waco)
- Najlepszy gościnny aktor w komedii
Sterling K.Brown (Brooklyn Nine-Nine)
Bryan Cranston (Ogranicz swój entuzjazm)
Donald Glover (Saturday Night Live)
Bill Hader (Saturday Night Live)
Lin-Manuel Miranda (Ogranicz swój entuzjazm)
Katt Williams (Atlanta)
- Aktorka gościnna w komedii
Tina Fey (Saturday Night Live)
Tiffany Haddish (Saturday Night Live)
Jane Lynch (Cudowna pani Maisel)
Maya Rudolph (The Good Place)
Molly Shannon (Will i Grace)
Wanda Sykes (czarny)
- Najlepszy gościnny aktor w serialu dramatycznym
F.Murray Abraham (Ojczyzna)
Cameron Britton (Mindhunter)
Matthew Goode (Korona)
Ron Cephas Jones (This Is Us)
Gerald McRaney (This Is Us)
Jimmi Simpson (Westworld)
- Wybitna gościnnie aktorka w serialu dramatycznym
Viola Davis (Skandal)
Kelly Jenrette (Opowieść podręcznej)
Cherry Jones (Opowieść podręcznej)
Diana Rigg (Gra o tron)
Cicely Tyson (Jak uniknąć morderstwa)
Samira Wiley (Opowieść podręcznej)
Oto mój jesiotr. Spotkamy się 18, żeby podsumować nagrodę Emmy?